Gün içinde ve gün içinde bir uygulama kullanırken, eklenen yeni özellikleri kaçırmak kolaydır. Bir güncelleme için bildirim alırsınız, uygulamayı güncellersiniz ve her zaman yaptığınız gibi kullanmaya devam edersiniz. Ancak, çoğu WhatsApp güncellemesi birkaç yeni özellik içerir.

Bu ek işlevleri elde etmek için, yeni grup görüntülü görüşme veya sohbet arama gibi, WhatsApp’ın en son sürümüne ihtiyacınız olacak. Uygulamayı ilgili uygulama mağazasından indirebilir veya önceden yüklediyseniz, telefonunuzda güncelleyebilirsiniz.

İndir: WhatsApp for Android (Ücretsiz)
İndir: WhatsApp for iOS (Ücretsiz)

İçindekiler

2018’in En İyi Yeni WhatsApp Özellikleri


Grup Video ve Sesli Aramalar

2018'in En İyi Yeni WhatsApp Özellikleri
2018’in En İyi Yeni WhatsApp Özellikleri

WhatsApp sesli aramaları ve görüntülü aramaları tamamen ücretsizdir. Artık yeni WhatsApp video özelliği sayesinde artık bire bir görüşme yapmakla sınırlı değilsiniz. WhatsApp’ın sesli ve görüntülü arama grubu , aynı anda diğer üç kişiyle konuşmanıza olanak tanır.

Grup araması başlatmak için önce bir kişiyi aramanız gerekir. Bu çağrı başladıktan sonra, başka bir katılımcı eklemek için sohbetin sağ üst köşesindeki küçük kullanıcı simgesine dokunun. Birlikte iki ekstra katılımcı ekleyemezsiniz, bu nedenle birbiri ardına ekleyin.

Sorunsuz çalışır ve bire bir sesli veya görüntülü arama yapmak kadar güvenilirdir . Elbette, dörtten fazla kişiyle konuşmak istiyorsanız, bunun yerine Appear. in’i kullanabilirsiniz .

Grup Sohbetlerinde “Yakala” (Daha Fazlası)

Grup Sohbetlerinde “Yakala” (Daha Fazlası)
Grup Sohbetlerinde “Yakala” (Daha Fazlası)

Her WhatsApp kullanıcısı, gruplarının sürekli gürültüden korunmak veya sohbetleri daha kolay yakalamak için birkaç özellikle yapabileceklerini bilir. WhatsApp kısa süre önce , temel sorunlara yönelik grup sohbetleri için bir takım iyileştirmeler gerçekleştirdi .

Yakala: Birinden bahsettiğinizde veya sizden uzaktayken birileri tarafından kote edilmişse, sohbetin sağ alt köşesinde yeni bir @ düğmesi belirir. Kaçırmış olabileceğiniz bir şeyi yakalamak daha kolaydır.

Yeniden Eklemeye Karşı Koruma: WhatsApp gruplarının sizi bir gruba eklemek için izninize ihtiyacı yoktur. Şimdi, o gruptan ayrılırsanız, bir yönetici sizi hemen geri ekleyemez.

Açıklama: Daha resmi gruplar için, yöneticilerin temel kuralları belirleyebilecekleri veya grubun amacını belirleyebilecekleri hızlı bir açıklama alanı vardır.

Katılımcı Arama: Herhangi birini bulmak için basit bir arama alanı.

2017’nin En Yeni WhatsApp Özellikleri


Hataları “Gönder” Sil

WhatsApp Mesajları Sil
WhatsApp Mesajları Sil

Aramızda kimler söylediklerimizi geri almak istemedi? WhatsApp nihayet herhangi bir sohbetteki mesajları silmenizi sağlayarak utanç verici durumlardan kaçınmanıza izin veriyor. İşte nasıl yapılacağı:

 1. Bir mesajı seçmek için uzun basın.
 2. Görünen seçenekler çubuğundan, çöp tenekesi simgesine dokunun.
 3. Sadece kendiniz için mi yoksa herkes için mi silmek istediğinizi seçin.

Gibi Gmail’in “postayı göndermek” seçeneği , bu özellik zaman kısıtlaması var. İletiyi silmek için ne kadar zaman alabileceğiniz belli değil, ancak günlük metinleri kesinlikle silemezsiniz. Yani ne kadar erken silerseniz o kadar iyi.

Hangi Sohbetlerin Depolama Alanını Kullandığını Kontrol Et

Hangi Sohbetlerin Depolama Alanını Kullandığını Kontrol Et
Hangi Sohbetlerin Depolama Alanını Kullandığını Kontrol Et

Düzenli olarak WhatsApp’ta paylaşılan medya miktarıyla, cihazınızda çok fazla depolama alanı kapsıyor. WhatsApp’ın medyayı harici depolama alanında saklamanıza izin vermemesi daha da can sıkıcıdır.

Yer kazanmak için bazı şeyleri silmeniz gerekir. WhatsApp, hangi sohbetlerin telefonunuzda en fazla yer kapladığını görmek için bir seçeneğe sahiptir.

Git Menü> Ayarlar> Veri ve Depolama Kullanım> Depolama Kullanımı . En çok depolama alanı kaplayan sohbetlerinizin listesini göreceksiniz.

Artık bu sohbete girebilir, değiş tokuş yaptığınız Medya dosyalarını kontrol edebilir ve depolama alanını boşaltmak için ihtiyacınız olmayan şeyleri silmeye başlayabilirsiniz .

Canlı Konumunuzu Paylaşın

Canlı Konumunuzu Paylaşın
Canlı Konumunuzu Paylaşın

“Neredesin?”, Muhtemelen kısa mesajlaşma tarihindeki en çok yazılan ifadedir. Bu değiş tokuşdan kaçınmak için, WhatsApp şimdi canlı konumunuzu başka biriyle paylaşmanıza izin veriyor.

İşte konumunuzu WhatsApp’ta canlı olarak paylaşmanın yolu:

 1. Herhangi bir sohbeti açın ve ek simgesine dokunun.
 2. Konum’a dokunun.
 3. Teyp Canlı Konumu paylaşın.
 4. 15 dakika, bir saat veya sekiz saat paylaşmayı seçin.

Süper kolay ve sizi bekleyen herkes için işleri daha uygun hale getiriyor. Elbette, canlı yayın yapmasını istemiyorsanız , WhatsApp’taki konumunuzu bir kerelik bir şey olarak paylaşabilirsiniz .

WhatsApp Durumu Ayarlayın

WhatsApp Durumu Ayarlayın
WhatsApp Durumu Ayarlayın

Snapchat’i kullandıysanız veya Instagram Hikayelerini biliyorsanız , WhatsApp Durumu oldukça tanıdık gelecektir. Tüm kişilerinize yayınlanan görsel bir mesaj (video, fotoğraf veya GIF).

Durum, Sohbetler ve Çağrılar’ın yanında kendi sekmesi olarak gösterilir. Bu bölmede, kişileriniz tarafından güncellenen tüm durumları göreceksiniz. Bunlar yükleme tarihinden itibaren 24 saat aktif kalır. İnsanlar bir günde birden fazla durum yükleyebilir.

 1. Bir kişinin sonraki veya önceki durumunu görmek için, sırasıyla ekranın sağ veya sol kenarına dokunun.
 2. Bir sonraki kişinin durumuna geçmek için sola kaydırın.
 3. Bir durum hakkında yorum yapmak için yukarı kaydırın.

Kendi durumunuzu oluşturmak için, durum bölmesinin yanındaki kamera simgesine veya sağ alt köşedeki yeşil yüzer simgesine dokunun. Yeni bir fotoğraf veya video çekmeyi (en fazla 45 saniye) veya galeriden bir fotoğraf veya GIF eklemeyi seçebilirsiniz. Durum çizebilir veya yazabilir ve hatta emoji ekleyebilirsiniz.

Tıpkı Snapchat veya Instagram Hikayeleri gibi. Durumunuzu kimin görüntülediğini görebilirsiniz ve herkes bir durumu da yanıtlayabilir. Durumunuzu görebilecek kişileri sınırlama konusunda birçok seçenek var.

Whatsapp-durumu-güncelleme
Whatsapp durumu güncelleme
 • Durumu, ayrı ayrı parçası olduğunuz bir kişiye veya grup sohbetine gönderebilirsiniz.
 • Tüm kişileriniz tarafından görülen genel durumunuz olarak ekleyebilirsiniz.
 • Android’deki “Durumum” un yanındaki dişli tekerleğe veya iOS’taki “Gizlilik” ayarına dokunmak, paylaşılacak belirli kişileri seçmenizi sağlar.
 • Ayrıca, birkaç özel kişi dışında durumu herkesle paylaşmayı da seçebilirsiniz.

WhatsApp’ın tüm mesajları şifrelemesi gibi , Durum güncellemeleri de meraklı gözlerden korunuyor.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama
İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

İnternetteki kişisel verilerinize asla çok fazla dikkat edemezsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) şimdi zorunlu olan güvenlik şartıdır. Başka birinin WhatsApp hesabınızı kaçırmaması için 2FA’yı hemen etkinleştirin.

Gidin Ayarlar> Hesap> İki adımlı doğrulama ve talimatları izleyin. Sizden e-posta adresinizin yanı sıra altı haneli bir şifre eklemeniz istenecektir. Telefon numaranızı bir sonraki WhatsApp‘a kaydettirdiğinizde, hesabınıza erişmek için bu şifreyi girmeniz veya listelenen e-posta adresini kullanmanız istenir.

Şifreyi hatırlayabileceğiniz, ancak gerçek telefon numaranızla ilgisi olmayan bir şey yapın. Örneğin, telefon numaranızın son altı hanesini şifreniz olarak kullanmayın. Doğum günün muhtemelen iyi bir fikir değil.

Sayıları Değiştirin ve WhatsApp Verilerinizi Koruyun

Sayıları Değiştirin ve WhatsApp Verilerinizi Koruyun
Sayıları Değiştirin ve WhatsApp Verilerinizi Koruyun

Telefon numaranızı değiştirdiyseniz, aynı WhatsApp hesabını tüm verileri eksiksiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayarlar> Hesap> Numarayı değiştir seçeneğine gidin ve talimatları izleyin.

Buna başlamadan önce WhatsApp’ı tamamen yedeklemek en iyisidir. Bunu yapmak için, Ayarlar> Sohbetler> Sohbet Yedekleme’ye gidin . Yedeklemeniz için WhatsApp’ın yedekleme sunucusunu ve Google Drive’ı kullanın.

Devam etmeden önce telefon numaranızı değiştirmekle ilgili WhatsApp kılavuzunu okumanızı şiddetle tavsiye ederiz . İşlemi sürdürürken bilgisayarınızda veya ikinci bir ekranda açık olmasını sağlayın.

Numaranızı değiştirdikten sonra, işlem tüm arkadaşlarınız için tamamen sorunsuzdur. Numaranız değişmiş olsa bile sizi daha önce olduğu gibi WhatsApp listesinde görecekler.

Arama ve Paylaşma GIF’leri

Arama ve Paylaşma GIF’leri
Arama ve Paylaşma GIF’leri

Artık, GIF’leri Internet’in dili olduğu için harika bir tepki olarak arayabilir ve ekleyebilirsiniz .

Emoji simgesine dokunun, bölmede iki sekme göreceksiniz. İlki, her zamanki gibi emojiye sahipken, ikincisi , GIFI’yı aramanıza izin verirken , büyük bir GIF reaksiyonu deposu. Arama uygulamanın içinde gerçekleştiğinden, sohbet penceresinden asla çıkmanıza gerek yoktur. Ancak, bu özellik aktif bir internet bağlantınız olmadığında işe yaramaz.

Tabii ki, depolama alanınızdan GIF eklemeye devam edebilirsiniz. Galeri ekinde, GIF’ler için fotoğraf, video ve üçüncü bir sekme yüklemenin bir yolunu göreceksiniz.

İPhone’da Çevrimdışı Mesajlar Gönder

İPhone'da Çevrimdışı Mesajlar Gönder
İPhone’da Çevrimdışı Mesajlar Gönder

Uzun süre boyunca Android kullanıcıları iPhone kullanıcılarının kullanmadığı bir özelliğe sahipti: çevrimdışı mesajlaşma. Eğer bir Android kullanıcısı aktif bir internet bağlantısına sahip olmasaydı, her ne zaman tekrar bağlanırsa gönderilecek olan mesajlara hala cevap verebilirlerdi. Ama şimdiye kadar iPhone’da değil.

2017 yılında, şirket bu yeteneği ekledi, böylece bu mesajları çevrimdışıyken yazıp gönderebilirsiniz. İnternet bağlantısını yeniden kazanana kadar telefonunuzda kalırlar; bu saatte otomatik olarak gönderilirler.

30 fotoğrafa kadar

whatsapp fotograf
whatsapp fotograf

WhatsApp, aynı anda paylaşabileceğiniz fotoğraf sayısını da artırdı. Şimdi bir seferde 30 adede kadar görüntü seçebilir ve bunları birlikte gönderebilirsiniz. Önceden, bu bir seferde 10 fotoğrafla sınırlıydı.

Bu, WhatsApp Web ve WhatsApp’ın masaüstü istemcilerine de uzanır . Bu özelliğin en iyi kısmı budur, çünkü bilgisayarınızda kapsamlı bir fotoğraf koleksiyonu olması daha olasıdır.

2016’nın En İyi Yeni WhatsApp Özellikleri


@ Mentions ile Grup Sohbetlerinde Bireyleri Etiketleyin

@ Mentions ile Grup Sohbetlerinde Bireyleri Etiketleyin
@ Mentions ile Grup Sohbetlerinde Bireyleri Etiketleyin

WhatsApp grupları ezici olabilir. 300 yeni mesajı görmek için uygulamayı açtığınızda, aslında hepsini okumak isteyip istemediğinizi bilmiyorsunuz. Yeni bir güncellemede, WhatsApp bilgi yüklemesi sorununu “@” sözleri ekleyerek çözüyor.

Bir grup sohbetine @ sembolünü yazdığınızda, o gruptaki tüm kişileri listeleyen bir menü açılır. İstediğiniz kişiyi seçin. Şimdi bu kişi sohbette belirtildiğine dair bir bildirim alacak.

@ Sözlerinden gelen bildirimler, kişi grup sohbetini sessize alsa bile görüntülenir. Kendi sözleriniz için, adınızı değil telefon numaranızı görebilirsiniz. Bunu düzeltmek için, akıllı telefonunuzun adres defterine bir kişi olarak kendinizi ekleyin.

GIF Gönderme ve Alma

WhatsApp GIF Gönderme ve Alma
WhatsApp GIF Gönderme ve Alma

GIF’ler İnternet’in dilidir ve artık WhatsApp’ta onlarla konuşabilirsiniz. Ekler> Galeri’ye gittiğinizde , Resimler ve Videolar’ın yanında bir GIF seçeneği görürsünüz. Sohbete göndermek için GIF’i ekleyin. Alıcı WhatsApp’ın uyumlu bir sürümünü kullanıyorsa, oynatmak için GIF’e dokunabileceklerdir.

Snapchat-Style Resim Düzenleme

WhatsApp Snapchat-Style Resim Düzenleme
WhatsApp Snapchat-Style Resim Düzenleme

Görüntüleri paylaşmadaki yeni eğilim, onları açıklamaktır. Snapchat, bir emoji veya bazı özel metinler eklemeye başladı. Sonra Instagram, Stories ile kopyaladı . Şimdi WhatsApp da bu özelliği taklit ediyor.

WhatsApp’ta bir resim paylaşırken, köşede üç seçenek göreceksiniz:

 • Emoji simgesi: Fotoğrafa bir emoji ekleyin. Bunları da döndürebilirsiniz.
 • Metin simgesi: Fotoğrafınıza biraz korkak metin ekleyin.
 • Boya Fırçası: Bir renk seçtikten sonra, parmağınızla resminizin üzerine çizin.

Fotoğraf ve Video Çekmenin Yeni Yolları

WhatsApp Fotoğraf ve Video Çekmenin Yeni Yolları
WhatsApp Fotoğraf ve Video Çekmenin Yeni Yolları

WhatsApp, fotoğraf ve video çekmeyi basitleştirmenin üç yeni yoluna sahiptir.

 • Bir selfie çekmek için öne bakan kamı kullandığınızda, şimdi “Flaş” özelliğini açabilirsiniz. Bu, ekranınızı tam olarak aydınlatarak yüzünüze daha fazla ışık verir.
 • Kamera modunda, ön ve arka kameralar arasında geçiş yapmak için ekrana iki kez dokunun. Bu hem video hem de fotoğraf için çalışır.
 • Video çekerken, sırasıyla yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için iki parmağınızı ekranda yukarı veya aşağı kaydırın.

Cevapları Sil

WhatsApp Gelen Mesajları Silmek
WhatsApp Gelen Mesajları Silmek

Serbest dolaşan bir konuşmada, birinin hangi cümleyi yanıtladığını izlemek zorlaşır. Yeni bir özellik, orijinal mesajdan alıntı yaparak cevaplara içerik ekler.

Bir mesajı cevaplarken, o mesaja uzun basın. Üstte bir “Cevapla” ok butonu bulacaksınız. Ona dokunun ve cevabınızı yazın. Gönderdiğiniz zaman, orijinal iletiden alıntı yapacak ve cevabınızı ekleyecektir.

Bu şekilde, başkalarının yanıtladığınız noktaya merak etmek zorunda kalmaması ya da mesajı görmek için yukarı kaydırmanız gerekmez.

Metni Kalın, İtalik ve Üstü Çizili Yap

WhatsApp Metni Kalın, İtalik ve Üstü Çizili Yap
WhatsApp Metni Kalın, İtalik ve Üstü Çizili Yap

WhatsApp’ın temel metin biçimlendirmesini eklediğinden bu yana zaman geçti , ancak çoğu kişi nasıl kullanılacağını bilmiyor. Neyse ki, şaşırtıcı derecede basit.

Yıldızları ekleyerek metni kalınlaştırın : aradaki her şeyin koyu görünmesi için ilk harften önce ve son harften sonra bir yıldız işareti (*) ekleyin.

Örneğin, * MakeUseOf harika * WhatsApp harika olduğu gibi görünecek .

Alt çizgi ekleyerek metni italik yapın : Aradaki her şeyin italik görünmesini sağlamak için ilk harften önce ve son harften sonra bir alt çizgi (_) ekleyin.

Örneğin, _MakeUseOf awesome , WhatsApp muhteşem olduğu için görünür .

Alt çizgi ekleyerek metne üstü çizili ekleyin: Aradaki her şeyin içinden geçen bir çizgiyle görünmesi için ilk harften önce ve son harften sonra bir tilde (~) ekleyin.

Örneğin, ~ MakeUseOf harika ~ gibi görünecek WhatsApp harika.

WhatsApp’ta Gizliliğinizi Kontrol Edin

WhatsApp'ta Gizliliğinizi Kontrol Edin
WhatsApp’ta Gizliliğinizi Kontrol Edin

WhatsApp bilgilerini Facebook’ta paylaşıyor. Bir noktada, muhtemelen, bunun hakkında bir kıvrımlı nota içeren bir mesaj almışsınızdır. Belki de görmezden geldin, belki dikkat etmedin ve kabul ettin. Ancak dikkatli olmazsanız, WhatsApp özel profilinizi (ancak telefon numaranızı veya sohbetlerinizi) Facebook ile paylaşacaktır.

Neyse ki, WhatsApp bilgilerini Facebook ile paylaşmayı bırakmak basit bir işlem . Gidin Ayarlar> Hesabı ve “hesabım paylaşılsın” seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın.

Yakınlaştır, Dışarı Çık ve Videoları Düzenle

WhatsApp Yakınlaştır, Dışarı Çık ve Videoları Düzenle
WhatsApp Yakınlaştır, Dışarı Çık ve Videoları Düzenle

Yeni güncelleme, WhatsApp’ta paylaşılan bir videoyla yapabileceklerinizi tamamen değiştiriyor. Yeni başlayanlar için, şimdi indirdiğiniz herhangi bir videoda, fotoğraflarda bulduğunuz aynı “yakınlaştırmak için tutam” mekanizmasına sahiptir. Yakınlaştırdığınızda bir kez taramayı ve taramayı biraz zor, ancak kısa süre içinde bunu hemen hemen öğreneceksiniz.

Ek olarak, yeni bir seçenek , arka planda YouTube videolarını oynatmak gibi, açılır pencerede herhangi bir videoyu açmanıza olanak tanır . Bu şekilde, o videoyu açabilir ve diğer WhatsApp mesajlarınıza göz atarken oynatmaya devam etmesine izin verebilirsiniz.

YouTube Videolarını Arka Planda ve Hatta Ekran Kapalıyken

Son olarak, WhatsApp ayrıca boyutunu küçültmek ve yeniden paylaşmak için videoyu kırpmak veya kırpmak gibi temel video düzenleme özelliklerine de sahiptir.

PDF Gönder ve Al

WhatsApp Pdf Gönder ve Al
WhatsApp Pdf Gönder ve Al

İnternet aslında ücretsiz e-kitaplar için bazı harika siteler var . Ancak, bunlar çoğunlukla PDF biçimindedir. Öyleyse, bir PDF taşını bulduysanız, daha önce WhatsApp’ta arkadaşlarınızla paylaşamazdınız. Benzer şekilde, e-posta gelen kutunuza PDF biçiminde gelen cep telefonu ve kredi kartı faturaları, onları doğrulaması veya onaylaması gereken bir başkası için “WhatsApped” olamazdı.

Şimdi, artık nihayet diğer popüler belge biçimlerinin yanı sıra başkalarına da PDF gönderebilirsiniz.

Cloud Drives’dan Fotoğraflar

WhatsApp'tan Cloud Drives'dan Fotoğraflar
WhatsApp’tan Cloud Drives’dan Fotoğraflar

2016’da WhatsApp’a eklenen en yeni özelliklerden biri olan belge paylaşımından bahsetti. Şimdi, fotoğrafları paylaşmak için dokunduğunuzda , favori çevrimiçi bulut sürücünüze dalabilir ve oradan resim ekleyebilirsiniz.

WhatsApp, dahili depolama alanınızla birlikte Google Drive ve Dropbox gibi bulut tabanlı sürücülerden belgeler göndermenize olanak sağlayan destek ekledi. Bir şeyleri paylaşmayı kolaylaştırmak için atılmış küçük bir adım.

Elbette, dosyalarına erişebilmek için telefonunuzda yüklü ve kurulmuş bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Tüm bu dosya paylaşım özelliklerinden yararlanmak için akıllı telefonunuza Microsoft Office veya Google Dokümanlar’ın yüklü olmasını kesinlikle tavsiye ederim.

Ve şahsen, Google Foto’yu ve sınırsız fotoğraf saklama alanını kullanmak , diğer çözümlerden daha iyi olduğunu düşünüyorum .

Otomatik Olarak Sıralanmış Bağlantılar, Belgeler ve Medya

WhatsApp Otomatik Olarak Sıralanmış Bağlantılar, Belgeler ve Medya
WhatsApp Otomatik Olarak Sıralanmış Bağlantılar, Belgeler ve Medya

Böylece, kişileriniz şimdi size belge gönderebilir. Buna, fotoğrafların ve bağlantıların zaten paylaşılabilir olduğunu ve WhatsApp’ın etrafta dolaşan bir sürü medyaya sahip olduğunu ekleyin. Hepsini nasıl izlersin?

Neyse ki, WhatsApp artık ister grup ister bireysel olsun, herhangi bir sohbette paylaşılan tüm bağlantıları, belgeleri ve fotoğrafları veya videoları otomatik olarak sıralar. Sadece bir sohbet açın, sağ üst köşedeki üç nokta seçenek simgesine dokunun ve “Medya” yı seçin.

Bu sohbette paylaşılan tüm ilgili öğeleri içeren Medya, Belgeler ve Bağlantılar için üç sekme bulacaksınız.

Sohbeti Temizle ama Yıldızlı Mesajları Sakla

WhatsApp Sohbeti Temizle ama Yıldızlı Mesajları Sakla
WhatsApp Sohbeti Temizle ama Yıldızlı Mesajları Sakla

Yıldızlı mesajlardan bahsetmişken, onların kullanımları reddedilemez. Bununla birlikte, özellikle Android’inizin depolama alanı azalıyorsa , sohbeti temizlemekten hoşlananlar , bunu yaparken de bu Yıldızlı mesajları kaybetmek için kullanılır.

Yeni güncelleme şimdi, sohbeti temizlerken bu Yıldızlı mesajları korumayı seçmenize izin veriyor, böylece önemli şeyler kalıyor ve inzan şakası kayboluyor. Güzel ve kolay!

Veri veya Wi-Fi için İndirme Ayarlarını Kontrol Edin

WhatsApp Veri veya Wi-Fi için İndirme Ayarlarını Kontrol Edin
WhatsApp Veri veya Wi-Fi için İndirme Ayarlarını Kontrol Edin

WhatsApp, kullanıcılarının 4G üzerinden internete bağlanırken kullandıkları veri miktarı hakkında kaç kişinin endişelendiğinin farkındadır. Yeni bir ayar bu veri kullanımını çok az kontrol etmenizi sağlar.

Git Seçenekler (Üç nokta simgesi)> Ayarlar> Veri ve Depolama Kullanımı ve nasıl ve ne zaman medya otomatik indirilen olduğunu kontrol etmek için uzatılmış seçenekleri bulabilirsiniz. Yani mobil verileri kullanırken, yalnızca resim indirecek şekilde ayarlayabilirsiniz; dolaşımdayken, medya yok; ve Wi-Fi üzerindeyken, her şeyi indirmek için.

WhatsApp Sesli Arama yaparken “Düşük Veri Kullanımı” için bir seçenek var , ancak bu daha önceki sürümlerde zaten mevcuttu ve yeni değildi.

2015’in En İyi Yeni WhatsApp Özellikleri


Mesajları Bulmak İçin “Yıldız” Mesajları Kaydet

WhatsApp Mesajları Bulmak İçin “Yıldız” Mesajları Kaydet
WhatsApp Mesajları Bulmak İçin “Yıldız” Mesajları Kaydet

Birisi WhatsApp hakkında önemli bir mesaj gönderdiğinde, onu kaydedemezsiniz. WhatsApp’taki güçlü arama motoruna rağmen, daha sonra bulmak acı verici olabilir. Çözümlerimizden biri, önemli mesajları işaretlemek için hashtag kullanmaktı . Ama şimdi, harika bir araç var.

WhatsApp, mesajları “yıldızla” yapmanızı sağlar. Herhangi bir mesaja uzun basın, üst menü çubuğunda Yıldız’ı seçin ve devam edin. Tam olarak bir yer imi veya favori gibi.

Daha sonra, yer imlerine eklenmiş herhangi bir mesajı aramak istediğinizde, Menü> Yıldızlı Mesajlar bölümüne gidin ve hepsini kronolojik olarak listelenmiş olarak göreceksiniz.

Yıldızlı mesajlar da aranabilir, böylece bazı kişilerce işaretlediğiniz tüm önemli şeyleri bulabilirsiniz. Ayrıca daha sonra bir mesajı ‘yıldızdan çıkarabilirsiniz’, böylece Yıldızlı Mesajlar kolayca temizlenebilir.

Google Drive’da Sohbetleri Yedekleyin

WhatsApp Google Drive’da Sohbetleri Yedekleyin
WhatsApp Google Drive’da Sohbetleri Yedekleyin

Şunları yapabilirsiniz Bir kaç adımda WhatsApp sohbet geçmişini geri yükleyebilirsin. Peki ya telefonunuzu kaybettiyseniz, yenisini aldıysanız veya mevcut depolama alanınızı sıfırlamak zorunda kalırsanız? WhatsApp sohbet geçmişini düzenli olarak yedeklerken, daha kolay (ve daha iyi) bir yol var: Google Drive .

Android için WhatsApp, sohbet kayıtlarınızı Google Drive’a otomatik olarak yedeklemenizi sağlar. Git > Yedekleme Sohbet> Menü> Ayarlar> Sohbet ve Çağrılar Google Drive Ayarlar ve kurmak. Her gün yedeklemenizi (haftalık, aylık veya el ile seçebilirsiniz), yalnızca Wi-Fi üzerinden (böylece veri maliyetlerini düşürerek) ve videolar dahil etmenizi öneririm.

Sohbetleri Temizle veya Arşivlemenin Kolay Yolu

WhatsApp Sohbetleri Temizle veya Arşivlemenin Kolay Yolu
WhatsApp Sohbetleri Temizle veya Arşivlemenin Kolay Yolu

Bu sohbetleri zaten yedeklediyseniz, gerçekten eski mesajları saklamanız için hiçbir neden yoktur, değil mi? Olayları temizleme zamanı geldi ve WhatsApp her zamankinden daha kolay hale getirdi.

Git Geçmiş> Tümünü Sil Sohbetler Sohbet> Menü> Ayarlar> Sohbet ve Aramalar ve birden çok seçenek göreceksiniz. Tüm mesajları silebilir, yıldızlı mesajlar dışındakileri temizleyebilir ve bu sırada telefonunuzdaki medyayı silebilirsiniz. Ne istediğini seç ve WhatsApp gerisini halleder.

Bu aynı işlemi, ister bireylerle ister gruplarla olsun, belirli sohbetlerle de yapabilirsiniz. Herhangi bir sohbette, Menü> Diğer> Sohbeti Temizle’ye dokunun ; aynı seçenekleri göreceksiniz.

Sohbetleri Okundu veya Okunmadı Olarak İşaretle

WhatsApp Sohbetleri Okundu veya Okunmadı Olarak İşaretle
WhatsApp Sohbetleri Okundu veya Okunmadı Olarak İşaretle

Şimdi WhatsApp durumunuzu veya en son ne zaman görüldüğünüzü gizleyebilirsiniz, bu harika. Ancak kendi kişisel kullanımınız için bazen bir mesajı okunmamış olarak işaretlemek isteyebilirsiniz.

E-postayla düşün. Sağ tıklayıp okunmamış olarak işaretleme yeteneği (ki muhtemelen kullanmadığınız müthiş Gmail özelliklerinden biri), bir e-postayı tam olarak kaydetmediğinizi, cevaplamanız gerektiğini hatırlatmanın harika bir yoludur, ya da bir şekilde önemli olduğunu.

Bunu şimdi WhatsApp’ta da yapabilirsiniz. Herhangi bir kişi veya grupla sohbet seçin, üzerine uzun basın ve “Okunmadı Olarak İşaretle” ye dokunun. Siz de bunun tersini yapabilirsiniz – okumadığınız bir sohbete uzun basın ve “Okundu Olarak İşaretle” seçeneğine sahip olacaksınız; bu nedenle sohbeti açmadan mesajı okuduğunuz anlaşılıyor.

Bunun, alıcının mesajının durumunu değiştirmesi anlamına gelmediğini unutmayın. Alıcı mesajı okuduğunuzu hala görüyor. Sadece kendi telefonunuzda okunmamış olarak yansıtır.

Okunmuş / okunmamış olarak işaretle, WhatsApp Web’e de yol açtı .

Kişiler ve Gruplar İçin Özel Bildirimler Kullan

WhatsApp Kişiler ve Gruplar İçin Özel Bildirimler Kullan
WhatsApp Kişiler ve Gruplar İçin Özel Bildirimler Kullan

Bazı kişiler ve sohbet grupları diğerlerinden daha önemlidir, değil mi? Öyleyse onlar için farklı bir bildirim uyarısı ayarlayın. WhatsApp özel bildirimler yayınladı.

Mobil dikkat dağıtıcı şeyleri engellemenin temel taşlarından biri , doğru kişilerin izin vermesini ve herkesi kesmesini sağlamaktır ve bu özellik de budur. Herhangi bir sohbeti açın, başlık çubuğuna dokunun; Özel Bildirimler için bir seçenek bulacaksınız.

İçinde yeni mesajlar için bildirim tonunu, titreşim efektini, açılır bildirimi ve LED ışığın rengini ayarlayabilirsiniz. Whatsapp sesli aramaları için yalnızca özel zil sesleri ve titreşimler elde edersiniz.

Bağlantı Önizlemeleri

Bu, sizi gerçekten özel bir şey yapmaz, ancak genel deneyime katkıda bulunur.

Bir bağlantı bir WhatsApp sohbete yapıştırıldığında, artık Facebook veya Twitter’da gördüğünüz gibi, makale, başlık ve temel URL’den bir görüntü içeren bir bağlantı önizlemesi göreceksiniz.

Bağlantıyı paylaşan sizseniz, bu önizlemeyi dahil etme seçeneğiniz de vardır.

Whatsapp daha iyi ve daha iyi olmaya devam ediyor

WhatsApp zaten harika bir mesajlaşma aracıdır ve her yeni güncelleme ile daha da iyi hale gelir.

Bunlar, WhatsApp’in yıllar içinde eklediği en iyi özelliklerdir , ancak daha fazlası olacak. Öyleyse neden ileride başvurmak üzere bu makaleyi yer imlerine eklemiyorsunuz?

Leave a Reply