Sadece ben miyim, yoksa bu yaz her hafta yeni bir Instagram güncellemesi olmuş gibi hissediyor mu?

Sosyal medya ortamı gelişmeye devam ederken ve insanlar çevrimiçi bağlantı kurmanın yeni yollarını aradıkça, Instagram, eğrinin önünde durmaya hevesli.

Bu, yeni hizmetler, güncellenmiş algoritmalar ve rekabeti göz ardı etmek isteyen etkileyiciler ve pazarlamacılar için bazı ciddi karışıklıklar anlamına gelir. Sonuçta, en son trendlere ayak uyduramıyorsanız, Instagram’dan en iyi şekilde yararlanmayı nasıl bekleyebilirsiniz?

Sıcaklığı hissediyor musun?

Endişelenme, doğru yere geldiniz. Burada, 2018’deki güncellemelerin sunduğu en büyük yaz hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsayacağız.

Instagram Güncelleme
Instagram Güncelleme

Güncelleme 1: Yeni Instagram Algoritması

Teknik şeyler ile başlayalım.

Haziran 2018’de, IG yepyeni bir algoritma sunarken, işletmelerin yepyeni bir ortamda nasıl rekabet edeceklerini merak ediyorlardı.

Resmi bir açıklamada IG, algoritmayı “ daha yeni hissettiriyor ” hale getirmek istediklerini söyledi – ki bu açıkça görünüşte kullanıcı yayınlarındaki öncelikli gönderilere daha fazla dikkat etmek anlamına geliyordu. Instagram’a göre, kanal şimdi üç ana faktöre dayanarak gönderinin değerini alıyor:

  • Faiz
  • vakitlilik
  • ilişki

Bunun anlamı, en son algoritma ile zirvede kalmak istiyorsanız içeriğinizin alakalı ve güncel olması gerekir, ancak hedef kitlenizle güçlü bir bağlantı kurmanız gerekir. Sonuçta fikir, insanlara en çok değer verdikleri insanlardan istedikleri içeriğin daha fazlasını vermekti.

Güncellemeden önce, kullanıcılar arkadaşlarının yayınlarının yalnızca % 50’sini görürken, şimdi ortalama yayınların% 90’ı arkadaşlardan ve aileden gelen içerikten oluşuyor.

Instagram Güncellemesi 2: Shoppable Instagram Stories

Haziran ayında uygulamayı vurmak için başka bir yeni Instagram güncelleme, göze çarpan Instagram hikayeleri oldu .

Yeni özellik, kullanıcıların yalnızca satın alma işlemlerinde ilham almakla kalmayıp, uygulamada istedikleri ürünleri de satın almalarını sağlayarak Instagram deneyimine daha fazla aksiyon katıyor. Üzerinde alışveriş çantası bulunan Instagram Stories’te bir çıkartma gördüğünüzde, ürünle ilgili ek detayları görmek için üzerine dokunabilirsiniz.

Instagram kullanıcılarının asıl bin yıl olduğunu biliyor ve bin yıl dünyanın en büyük tüketici tabanını oluşturuyor. Bir ankette, Instagrammers, genellikle en sevdikleri markalarla güncel kalmak ve ilgi duydukları ürünleri kontrol etmek için hikayeler izlediklerini açıkladı .

Şirketler, hikayelerinize yapışkan etiketler ekleyerek dönüşüm potansiyellerini anında yükseltebilirler. Şimdilik, sadece bir avuç şirket alışveriş yapılabilecek hikayeleri kullanabilir, ancak Instagram gelecekte onları daha erişilebilir hale getirmeyi planlıyor.

Güncelleme 3: IGTV

2018 yazının Instagram TV’ye başını sallamadan sunduğu en büyük Instagram güncellemeleri hakkında konuşmak zor.

Evet, Instagram artık kendi kanallarına sahip.

IGTV, Instagram’ın uzun biçimli video içeriğine cevabıdır . Milyarlarca kullanıcı işaretine çarptıktan sonra Instagram, özellikle dikey videolar oluşturmaya ve paylaşmaya adamış tek başına bir uygulamayla, kendi video stratejilerini bir üst seviyeye taşımaya karar verdi. Sadece 15 saniyelik kısa hikayeleri destekleyen Instagram Hikayeleri’nin aksine, IGTV videoları bir saat kadar sürebilir.

Ek olarak, IGTV yayınları da istediğiniz kadar sadık kalıyor; bu da, izleyicilerinizden tek bir gün içinde maksimum katılım alma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına geliyor.

IGTV zaten 2018’in en büyük Instagram güncellemesi olarak dalgalar üretiyor, bu da şirketlere ve etkileyicilere, izleyicilerini videonun gücüyle meşgul etmek için yeni ve gelişmiş bir yol sunuyor.

Güncelleme 3: IGTV
Güncelleme 3: IGTV

Instagram Güncellemesi 4: Haber Gönderilerini Paylaşma

İzleyen otantik ve organik bir Instagram büyümek zordur.

Neyse ki, Instagram Hikayeleri gibi özellikler bu konuda yardımcı olabilir.

Hikayeler, ilgi çekici ve eğlenceli içerik snippet’leri aracılığıyla hedef kitlenize bağlanmanın harika bir yolunu sunar. Elbette, harika bir hikaye için ihtiyacınız olan ilham kaynağını bulmak zor olabilir. Neyse ki, Haziran ayında Instagram, markaların yayınlarında ilham verici paylaşımları paylaşmalarına olanak veren yeni bir özellik açıkladı .

Oluşturduğunuz herhangi bir gönderi, orijinal gönderiye geri bağlantı oluşturur ve orijinal posterin kullanıcı adını içerir. Bu, markaların yayınlarına kolayca dikkat etmeleri, en son yayınlarını tanıtmaları ve daha pek çok şey için, içeriklerini manuel olarak ekran görüntüsü almaya gerek kalmadan harika bir yoldur.

Bu özelliği kullanmak için, yayın gönderinizin altındaki ok simgesine dokunmanız, “Hikayene mesaj ekle” seçeneğini tıklatmak, özelleştirmek ve göndermek. Basit.

Instagram Hikayene Sticker Ekle
Instagram Hikayene Sticker Ekle

Instagram Güncellemesi 5: Güncellenen Instagram Sayfasını Keşfet

Son zamanlarda Instagram uygulamanızı güncellediyseniz, “Keşfet” sayfasında birkaç değişiklik fark etmişsinizdir.

Instagram keşfet bölüm uzun birçok etki sahibi ve pazarlamacılar için kutsal kasesi olmuştur. Marka bilincini yaymanın ve yeni potansiyel hayranlara ulaşmanın harika bir yolu.

Sorun, Araştır sayfasının nasıl kesileceğini bulmak bir kabus olabilir.

Yeni düzen, insanların ilgi duydukları şeyleri daha fazla görmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Geçmişte hoşunuza giden içerikten ilham alan “Konu Kanalları” ve kişiselleştirilmiş bir “Sizin İçin” kanalı gibi özellikleri göreceksiniz.

En önemlisi, kullanıcıların kendi gereksinimleriyle en alakalı yazılara gitmelerine yardımcı olan bir etiket listesi de vardır. Bitmesiyle birlikte milyon 200 kişi her gün Keşif sayfasını kullanarak, bu yeni düzen uyacak şekilde hashtag stratejisini uyarlamak için nasıl bulmaktan 2018 kalanını geçirmek için iyi bir fikirdir.

İnstagram Keşfet Sayfası
İnstagram Keşfet Sayfası

Instagram Güncellemesi 6: Yeni Soru Etiketi

Bu yaz IG deneyimindeki değişikliklerin çoğu, algoritmik Instagram güncellemesi ve yeni Araştır sayfası da dahil olmak üzere, uygulamayı her kullanıcı için daha “kişiselleştirilmiş” hale getirmekle ilgilidir. Instagram, platformlarındaki kişilerin mümkün olduğunca meşgul olmalarını istiyor. Saatlerce süren videolar ve düzen değişiklikleri buna yardımcı oluyor.

İnsanların Instagram yoluyla etkileşim yolunu değiştirmeye odaklanan yeni bir Instagram Instagram güncellemesi “ Soru Etiketi ” dir. Soru etiketi, takipçilerinizin IG Hikayelerinizde yanıtlamaları için sorular göndermelerini sağlar. Günlük kullanıcılar için, arkadaşlarla zaman geçirmenin harika bir yoludur.

Diğer taraftan, işletmeler için, Soru Etiketi, canlı Soru ve Cevap oturumları aracılığıyla takipçileri ve müşterileriyle etkileşime girmenin bir yolunu sunar. Müşterilerinizin hangi hizmetleri en çok istediklerini öğrenebilir veya ürün sorularına anında cevap verebilirsiniz! Kolay bir katılım fırsatı arıyorsanız – işte bu!

İnstagram Soru Etiketi
İnstagram Soru Etiketi

Instagram Güncelleme 7: Hesap Mutele

Son olarak, Instagram sayfanızda olabildiğince fazla organik takipçi istiyorsunuz.

Ne yazık ki, tüm gönderilerini taramak ve her gün tüm bildirimlerini görmek çok yorucu olurdu! Neyse ki, Instagram , Mayıs ayında bildirim almak istemediğiniz hesaplardaki “duraklat” düğmesine basmanıza izin veren yeni bir “sessiz” özelliği sundu .

Nihayetinde, yeni Instagram güncellemesi, kullanıcılara yayınlarında gördükleri içerik üzerinde daha fazla kontrol sağlama ile ilgilidir. Ancak, bir işletme ve pazarlama açısından, sosyal hesaplarınızı yönetmeyi çok daha kolaylaştırır.

Sosyal beslemenizi temizlemek, ancak ilişkinin dökülmesinden kaçınmak istiyorsanız, sessizlik harika bir çözümdür. Sadece:

  • Kullanıcı profilinin sağ üst köşesindeki 3 noktaya dokunun
  • “Sesi Kapat” ı seçin
  • Bu kişiden ne kadar az veya ne kadar duymak istediğinize karar verin.

Bu kadar. Daha rafine bir haber akışı elde edersiniz ve hayranlarınız gururlarını korur. Herkes mutlu!

Instagram Güncellemeleri
Instagram Güncellemeleri

Instagram Güncellemeleri Takip Etme 2018 ve 2019

Sürekli değişen bir sosyal ortamda her Instagram güncellemesini takip etmek zor olsa da, kanal hakkında ne kadar çok şey bilirseniz varlığınızı çevrimiçi olarak büyütmek o kadar kolay olur. Bu yaz gördüğümüz en büyük değişikliklerin çoğu, pazarlama stratejinizi geliştirmek ve müşterilerinizle bağlantı kurmak için harika yeni yollar sunuyor.

Soru etiketleri ve IGTV ile markanıza daha fazla kişilik katabilirsiniz. Öte yandan, yeni Keşfet sayfası ve Instagram algoritması hakkında bir eğitimle, daha iyi bir sıralama şansı için IG’nin iyi kitaplarında kalmanızı sağlar.

Instagram’dan en iyi şekilde yararlanmak için daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Upleap profilinizi #InstaFame ile hemen eritebilir.

Leave a Reply