Galaxy Fold henüz başlatılmadı ve insanlar katlanabilir telefonlar ile başının derde girip girmediğini soruyor.

Bu hafta Galaxy Fold ekranlarını kırma raporları çıktığında, katlanabilir bir telefon kavramının ne kadar riskli ve kırılgan olduğunu vurguladı. Başlangıçta, plastik ekranın parlamasından korkan insanlar, polimer ekranın daha az premium hissetip hissetmediğini merak ettiler, ellerini iki ekranın yarısının katlandığı ve genellikle kaşlarını uzun süreli aşınma ve yıpranma ile ördüğü merkezi kırışıklığın üzerine sıktılar. Galaxy Fold’un 26 Nisan satış tarihinden önce hiç kimse gözden geçirme birimlerinin erimesini beklemiyordu , en azından benim gibi gözden geçirenlerin çoğu , Kıvrımları çalışırken görmek için erken erişime sahip olacak kadar şanslıydı .

Kargaşa, Samsung’un katlanabilir telefonunun ilk dört gözden geçiricisinin, şişkin, “kırılmış”, “kullanılamaz”, “titreyen” kıvrımlarının fotoğraflarını yayınladıktan sonra Twitter ve Reddit gibi sosyal medya sitelerinde duyu dalgalanmasına neden oldu. İnternetin çıldırdığını bile söyleyebilirsin .

Zarar görmüş telefonların fotoğrafları tamamen karartılmış bir ekrandan kabarcıklı bir cihaza, bir kısmı ekranın bir kısmı beyaz, diğer yarısı karartılmış. Bu meraklı alıcıları ve telefonu yanıtlayanları cevap beklerken bırakır: Sorunlar tüm katlanabilir telefonları etkileyebilecekse ya da sadece bu erken çalıştırmayı ve Galaxy Katlamalarına bir şey olursa alıcıların nereye dönebileceğini sordu.

APPHABER’in Galaxy Fold inceleme ünitesi hasar görmedi.

Galaxy Fold‘da cam ekran değil. Bu koruma.

Telefonun parçalarını kırmayı düşündüğünüzde, aklınız cam ekranlara sıçrayacak ve birinci sınıf bir telefona destek vermeyecektir. Sonuçta bu nedenle davalar var. Ama Galaxy Fold’da cam ekran değil. Bu koruma. Fold, içerisindeki yumuşak plastik bir ekranı korumak için sert camın bir kitap gibi yakınlaştığı yatay bir kapaklı tasarım kullanır. Samsung, telefonu bırakmanız durumunda cam kaplamaya ekstra zırh olarak Galaxy Katlama Kutusunda bir kılıf da veriyor.

Samsung, sorunların farkında ve konuyla ciddi bir şekilde ilgilendiğini söyledi. Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Sınırlı sayıda erken Galaxy Fold örneği inceleme için medyaya sağlandı.” Dedi. “Verilen örneklerdeki ana ekranla ilgili birkaç rapor aldık. Maddenin nedenini belirlemek için bu birimleri bizzat inceleyeceğiz.”

Bazı telefonların zarar görmesinin belirli bir nedeni olabilir. İki gözden geçiren, Galaxy Katlama Ekranı boyunca uzanan ince bir plastik filmi çıkardıklarında tamamen ekran hatası yaşadılar. Bu film ile ekranın çerçeve kenarı arasında, filmin doğası hakkında kafa karışıklığına neden olan dar bir boşluk var.

Plastik tabakanın telefona ait olup olmadığı ya da nakliye ve depolama sırasında ekranların lekelenmesini ve tüy bırakmasını önleyen cihazlarda yaygın olarak gördüğünüz film olup olmadığı hemen belli değildir.

Bloomberg’den Mark Gurman, durumun böyle olmadığını zor yoldan öğrendi. Çarşamba günü yaptığı inceleme birimiyle ilgili tweet attı: “Galaxy Fold inceleme birimindeki ekran sadece iki gün içinde tamamen bozuk ve kullanılamaz durumda. Bunun yaygın olup olmadığını bilmek zor.”

YouTube incelemesi Marques “MKBHD” Brownlee, katmanı Galaxy Fold inceleme ünitesinden çıkardıktan sonra benzer bir deneyime sahipti.

“PSA: Galaxy Fold‘un ekranında ekran koruyucusu gibi görünen bir katman var” dedi . “Ekran koruyucusu DEĞİL. Çıkarmayın.”

Leave a Reply