WhatsApp Android için İzlemek için Resim İçinde Resim Modu Getir Instagram, YouTube Videoları: Rapor

Whatsapp

SEÇMELER

– WhatsApp Android uygulamasında PiP modunu ekleyecektir
– YouTube ve Instagram videolarını uygulamada izleyebilirsiniz.
– Bu özellik sonraki birkaç güncellemeden birine ulaşacak

Whatsapp
WhatsApp‘ın Android için resim içinde resim video özelliği üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Mesajlaşma uygulaması, yüksek frekanslı yeni özellikleri başlattığı ve test ettiği için, olağan bir 2018’e sahip olmuştur. Hatırlamak için, iOS için WhatsApp bu yılın başlarında PiP desteği aldı. Android cihazlara ulaşacak yeni özellik, WhatsApp kullanıcılarının mesajlaşma uygulamasının kendisinde küçük bir pencerede Instagram ve YouTube’dan video oynatmasına izin verecek. Esas olarak, bir kişi tarafından gönderilen bir videoyu görüntülemek için Instagram veya YouTube uygulamalarına gitmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir.

Bir WABetaInfo raporuna göre, WhatsApp Android uygulamasındaki videolar için resim içinde resim modunda çalışıyor. Mesajlaşma uygulaması kısa süre önce Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme sunarak 2.18.234 sürümüne ulaştı. Rapor, özelliklerin şu anda “geliştirme nedenleri” nedeniyle mevcut olmadığını ve Android kullanıcıları için tüm WhatsApp için resmi olarak kullanıma sunulmadan önce birkaç iyileştirme yapılması gerektiğini iddia ediyor. Ancak, rapor, bu özelliği eklemek için WhatsApp’ın son birkaç aydır çalıştığını ve sonraki birkaç güncellemeden birinde mevcut olabileceğini ekliyor.

Resim içinde resim özelliği Android için WhatsApp’da mevcut olduğunda, mesajlaşma uygulamasında paylaşılan herhangi bir YouTube veya Instagram video bağlantısında Beyaz renkli bir Oynat simgesi görebileceksiniz. Simgeye dokunmanız gerekecek ve video, uygulamanın içindeki küçük bir kutuda açılır. Bu kutu, uygulamanın kendisinde herhangi bir yere genişletilebilir veya yerleştirilebilir. Bu arada, kişilerinizle mesajlaşmaya devam edebileceksiniz.

Rapor, Instagram Hikayelerinin başlangıçta resim içinde resim modu için kullanılamayacağını belirtiyor. Şu anda, yeni özelliklerin lansman tarihi hakkında bilgi yok. Ancak, iOS uygulamasında zaten uygulandığından, yakında Android için kullanılabilir olmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*